W trakcie przeprowadzania remontu domu lub mieszkania pojawia się spora ilość odpadów, które należy wywieźć w legalny sposób. Osoby, które mają w planach tego typu prace powinny wynająć kontener na gruz dostępny w różnych wielkościach. Śmieci, które pozostają po remoncie nie mogą zostać umieszczone w pojemnikach na odpady komunalne. Korzystając z usług firm oferujących wywóz mamy pewność, że działamy zgodnie z prawem, a przy tym nie szkodzimy środowisku. Czym się kierować podczas wyboru kontenera?

Najważniejsze informacje na temat odpadów poremontowych

Wybierając kontener trzeba wziąć pod uwagę kilka kwestii. Jedną z najważniejszych są cechy odpadów, a mianowicie ich rodzaj, wielkość oraz waga. Należy pamiętać o tym, że pojemnik musi być dopasowany do rodzaju gruzu, w zależności od tego czy jest czysty, mieszany lub zanieczyszczony. Jeśli zgromadziliśmy wyłącznie czysty gruz jesteśmy w najlepszej sytuacji, bowiem wywóz będzie się wiązać z najmniejszymi kosztami. Wynika to z faktu, iż taki materiał można ponownie wykorzystać. W jego skład wchodzą cegły, beton i ceramika. Znajdują one zastosowanie m.in. jako wsparcie dla fundamentów, pod wylewki, do utwardzania drogi i do drenażu terenu.

W zmieszanych odpadach budowlanych można dodatkowo znaleźć takie elementy jak folia malarska, opakowania plastikowe, szkło, drewno czy złom. W tym przypadku trzeba liczyć się z większymi kosztami wywozu, ze względu na możliwości ograniczonego wykorzystania oraz konieczność przeprowadzenia selekcji. Zanieczyszczony gruz budowlany zawiera dodatkowo ubrania, płyty kartonowo-gipsowe, styropian, dywany, opakowania po materiałach budowlanych, dywany itp. Gdy ustalimy już z jakimi rodzajami odpadów mamy do czynienia, pora określić jakich rozmiarów kontener na gruz jest nam potrzebny.

Jak określić wielkość pojemnika na odpady?

Kontenery na gruz Kalisz

Gdy remont został już zakończony i widzimy jaka jest mniej więcej ilość odpadów, łatwiej dopasować rozmiar pojemnika. Jeśli jednak chcemy zamówić go już na początku prac i sukcesywnie zapełniać, trudno będzie oszacować rozmiar. Jakie jest rozwiązanie tej sytuacji? Najlepiej skontaktować się z firmą, z usług której zamierzamy skorzystać i poinformować ją o zakresie planowanych prac.

Doświadczeni pracownicy będą w stanie pomóc nam w dopasowaniu wielkości kontenera. Najlepiej jednak zdecydować się na nieco większy pojemnik. Nawet jeśli nie wypełnimy go w 100% będzie to i tak bardziej opłacalne niż zamawianie kolejnego, który zostanie wypełniony np. tylko w 20%. Co jeszcze warto wiedzieć na ten temat?

Pojemniki są dostarczane i odbierane we wskazanym dniu. Nawet jeśli okaże się, że nasze szacunki były nieprawidłowe i potrzebny jest dodatkowy kontener, w wielu przypadkach istnieje opcja jego przetransportowania jeszcze tego samego dnia. Nie trzeba zatem obawiać się przestoju w pracach. Trzeba jednak pamiętać, iż zawartość pojemników jest sprawdzana, dlatego przy zgłoszeniu np. czystego gruzu nie można dodać innych elementów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *